•  
   منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه پنج
   تعداد بازدید: 380
   کد: 106408
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۶/۱۱
   شهردار منطقه 5 بیان داشت:

   رعایت استانداردها و مسایل ایمنی، اولویت اصلی و اساسی در بوستان ها

   مشکلات ایمنی در بوستان ها به سبب استفاده مداوم شهروندان از آنها می تواند خطرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد، و رعایت مسایل ایمنی در این سیستم هابسیار حائز اهمیت است ،در حال حاضراقدام تعویض کابلهای قدیمی و فرسوده برقی در بوستانهای گلدان و گلبید واقع در حاشیه بزرگراه بابانظر به اتمام رسیده است.
   رعایت استانداردها و مسایل ایمنی، اولویت اصلی و اساسی در بوستان ها

   شهردار منطقه پنج ازآغاز عملیات تعویض کابلهای قدیمی و فرسوده برقی در بوستانهای سطح منطقه 5 خبر داد
   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه پنج، مهندس هدایتی شهردار
   منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: طی برنامه ریزی ، شناسایی و بررسی صورت گرفته توسط  اداره فضای سبز ،عملیات تعویض کابلهای قدیمی و فرسوده برقی در بوستانهای سطح منطقه 5 در دستور کار قرار گرفت.
   وی ادامه داد:
   مشکلات ایمنی در بوستان ها به سبب استفاده مداوم شهروندان از آنها می تواند خطرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد، و رعایت مسایل ایمنی  در این  سیستم هابسیار حائز اهمیت است ،در حال حاضراقدام تعویض کابلهای قدیمی و فرسوده برقی در بوستانهای گلدان و گلبید واقع در حاشیه بزرگراه بابانظر به اتمام رسیده است.
   مهندس هدایتی تصریح کرد: در اقدام فوق کابلهای فرسوده و قدیمی 4 تاور 6شاخه معادل 1344 وات ، تعویض و از محل خارج شدند که در ابتدا شناسایی مسیر های کابلهای قدیمی در بوستانهای اشاره شده انجام و بعد از حفاری مسیر های کابلهای قدیمی ، اقدام به جمع آوری و کابل کشی مجدد تاور های موجودشده است  .
   شهردار منطقه پنج با بیان اینکه در اجرای پروژه ها ی منطقه اولویت رعایت ایمنی و اهمیت جان شهروندان است افزود:در ادامه ی بررسی ایمنی بوستان های سطح منطقه ، نسبت به اجرای رفع خطر سیستم کابل کشی در  بوستان گلسرخ  اقدام شد.
   این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه بوستان گلسرخ در مجاور ت پروژه بازار ملل قرار دارد و تعدادی از عمود های روشنایی بوستان گلسرخ در داخل این پروژه واقع شده است ،  برابر هماهنگی ها و برنامه ریزی های انجام شده و به جهت رفع خطر کامل و رعایت ایمنی عمود های روشنایی که داخل پروژه مذکور قرار دارند، نسبت به خارج نمودن این عمود ها از مدار برق اقدام شدکه در این اقدام تعداد 5 عمود  روشنایی به طور کامل رفع خطر شدند.

   شهردار منطقه پنج در پایان خاطر نشان کرد: ایمنی بوستان ها از جمله مواردی است که نسبت به دیگر پروژه های شهری از اهمیت ویژه تری برخوردار است  شاید تأخیر در آغاز یا تکمیل یک خیابان یا معبر و پل شهری خطری برای مردم نداشته باشد اما تأخیر در تکمیل روند ایمن سازی بوستان ها هر لحظه هشدار خطری جدی برای مردم را می دهد. امیدواریم با عزم همکاران، شاهد تقویت زیرساخت های ایمنی شهر و تحقق شهری ایمن و پایدار در زمینه بوستان ها باشیم.

   ملیحه خزائی پور

    

   تعداد بازدید: 380
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • لینک های پرکابرد
  پورتال مشهد
  سایت 137
  نظارت و بازرسی شهرداری
  پایگاه خبری شهرداری
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 1,829,178
  تعداد بازدید امروز : 735
  تعداد بازدید دیروز : 663
  آخرین به روزرسانی : 1397/03/03 12:38
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  بلوار میرزا کوچک خان-نبش میرزاکوچک خان 15

  تلفن :05131294243
  فاکس :05131294286
  رایانامه :zone5@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه پنج شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد