•  
   منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه پنج
   تعداد بازدید: 365
   کد: 111502
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
   روزی بنام مرگ بر آمریکا

   به بهانه روز «ملّی مبارزه با استکبار»

   در روز 13 آبان 1358، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد. بنابراین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، این روز را به روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام گذاری کردند.
   به بهانه روز «ملّی مبارزه با استکبار»

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه پنج ، مهندس هدایتی شهردار منطقه پنج به مناسبت روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار بیان داشت:

   ۱۳ آبان یادآور طنین فریادهای آزادی خواهی، عدالت گستری و طرفداری از مظلومان علیه سلطه آمریکایی است.
   ۱۳ آبان یادآور عطر خون های پاک و مطهر دانش آموزان و جوانان عزیز است که ناجوانمردانه به دست نظامیان رژیم منحوس پهلوی به شهادت رسیدند.
   امروز به فضل الهی شعار " مرگ برآمریکای ملت ایران در همه جا فراگیر شده است. فراگیر شدن شعار "مرگ بر امریکا" در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی که از مظاهر اصلی "قدرت ملی" و "عمق استراتژیک جمهوری اسلامی" بشمار میرود، محصول عملکرد انقلابی ملت ایران در مبارزه با نظام سلطه و استکبار و نماد تام و تمام آن یعنی امریکای شرور و جنگ افروز بوده و همواره سیاستهای ظالمانه دولت مستکبر، غیرقابل اعتماد و عهد شکن ایالت متحده در قبال جامعه بشری از جمله ایران اسلامی را به گونه ای الهام بخش و عبرت آموز یادآوری می کند.

   بی گمان، دانش آموزانِ آگاه و رشید ما در مبارزه با استکبار، همواره نقشی فعّال و فراموش ناشدنی ایفا کرده اند. این عزیزان بودند که در13 آبان 1357، به مردم مسلمان ایران، شور و شعور و عشقی دوباره بخشیدند، و امروز یاد و خاطره حماسه بزرگ سیزده آبان و خروش انقلابی تمامی فرزندان ایران عزیز اسلامی راگرامی میداریم.

   تعداد بازدید: 365
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: