•  
   منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه5
   تعداد بازدید: 47
   کد: 144347
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

   دهمین جلسه شورای اجتماعی محله شهیدآوینی در خصوص هوای پاک برگزارشد.

   در راستای استفاده از ظرفیت مهدکودکها به منظور کاهش آلودگی هوا وآغاز فرهنگ سازی از کودکان و نهادینه شدن آن در خانواده های محله شهیدآوینی منطقه5 دهمین جلسه شورا با عملی شدن این هدف برگزار گردید.
   دهمین جلسه شورای اجتماعی محله شهیدآوینی در خصوص هوای پاک برگزارشد.

   دهمین جلسه شورای اجتماعی محله شهیدآوینی در خصوص هوای پاک برگزارشد.

    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 : در راستای استفاده از ظرفیت مهدکودکها به منظور کاهش آلودگی هوا وآغاز فرهنگ سازی از کودکان و نهادینه شدن آن در خانواده های محله شهیدآوینی منطقه5 دهمین جلسه شورا با عملی شدن این هدف برگزار گردید.

   دهمین جلسه شورای اجتماعی محله شهید آوینی با موضوع: هوای پاکیزه و تعامل بیشتر مهدکودک ها و استفاده از ظرفیتهای محله با حضور رئیس ناحیه2 مهندس ترابی نیا و کارشناس فرهنگی آقای حیدری و اعضای شورای اجتماعی محله شهید آوینی  و جمعی از مدیران مهد کودک ها برگزار شد در این جلسه در خصوص اهمیت هوای پاکیزه برای کودکان و خانواده ها و ارائه راهکارهای ساده و کاربردی و  کمک به داشتن و حفظ هوای پاکیزه بحث و هم اندیشی شد.

   در ادامه جلسه مهندس ترابی رئیس ناحیه2 و شورای اجتماعی محله شهید آوینی اظهار داشتند:  معضل اصلی شهر مان ترافیک و استفاده کردن شهروندان از وسایل نقلیه شخصی و از وسایل نقلیه عمومی کمتر استفاده می نمایند و همکاری بسیار محدود شهروندان در حفظ و نگهداری فضای سبز محل زندگی خود  که این امر باعث افزایش آلودگی هوا و ایجاد مشکلات تنفسی و سایر بیماریها برای کودکان و سالمندان در زمان حال و آینده  شده و می شود .

   وی در پایان بیان نمود: جهت ایجاد همکاری و آموزش از سنین پایین  پیشنهاد تشکیل کارگروه و اتاق فکر ویژه مهدکودک ها و آموزش کودکان در مهدها و مدارس که تاثیر بیشتری جهت فرهنگ سازی در تمام زمینه ها را ایجاد می کند .بیان نمودند.

   و درپایان جلسه بر اساس نظرات و پیشنهادات اعضاءو حاضرین جلسه در خصوص راههکارهای کاربردی و همکاری در داشتن هوای پاکیزه و جلوگیری از افزایش آلودگی هوا را بیان نمودند که پیشنهادات ذیل مصوب گردید  .1- برگزاری همایش و راهپیمایی کودکان با موضوع هوای پاکیزه حق مسلم همه کودکان  است 2-آموزش و جشنواره کاشت گیاه و درخت در منازل و مدارس

    

    

   تعداد بازدید: 47
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • لینک های پرکابرد
  پورتال مشهد
  سایت 137
  نظارت و بازرسی شهرداری
  پایگاه خبری شهرداری
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,060,166
  تعداد بازدید امروز : 354
  تعداد بازدید دیروز : 803
  آخرین به روزرسانی : 1397/09/26 08:48
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  بلوار میرزا کوچک خان-نبش میرزاکوچک خان 15

  تلفن :05131294243
  فاکس :05131294286
  رایانامه :zone5@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه پنج شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد