•  
   منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه5
   تعداد بازدید: 66
   کد: 152408
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۳/۰۹

   در راستای نیاز سنجی و بررسی مشکلات و نیازهای محله مهدی آباد منطقه5 برگزار شد.

   به همت فرهنگی و اجتماعی ناحیه 2 و شورای اجتماعی محله مهدی آباد اولین نشست صمیمی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری مشهد با جمعی از مسئولین و نمایندگان اقشار مختلف محله به بررسی مشکلات و بیان راهکارهای کاربردی در جهت رفع معضلات پرداختند.


   در راستای نیاز سنجی و بررسی مشکلات و نیازهای محله مهدی آباد منطقه5 برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 : با هدف نیازسنجی در محله مهدی آباد صورت گرفت.

   به همت فرهنگی و اجتماعی ناحیه 2 و شورای اجتماعی محله مهدی آباد اولین نشست صمیمی معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری مشهد با جمعی از مسئولین و نمایندگان اقشار مختلف محله به بررسی مشکلات و بیان راهکارهای کاربردی در جهت رفع معضلات پرداختند، این نشست تا اذان ظهر به طول انجامید، ابتدا دکتر علی-اصغر محمودی رئیس مرکز بهداشت شماره 2 مشهد به معرفی و ارائه آمار و اطلاعات مرکز بهداشت شهید جعفرزاده پرداخت و افزود:«این مرکز تحت پوشش مرکز بهداشت شماره 2 مشهد است و در بخش روستایی شامل همت آباد، فرخ آباد، عباس آباد، مهدی آباد و حجت آباد میشود. سپس درادامه در یک فضای تعامل گونه و چندجانبه اعضای جلسه به بیان معظلات و ارائه راه حل پرداختند. حضور مهاجرین فاقد هویت و انجام زایمان در منزل به دلیل ترس از هزینه های درمان آن، وجود کمپ-های ترک اعتیاد غیرمجاز، ساماندهی بحث انبار ضایعات و دامداریها، مشکلات مربوط به آب شرب، معظل اعتیاد و بحث فروش و جابه جایی مواد مخدر از جمله مسائل اصلی مطرح شده در این نشست بود. همچنین قیصری مدیر بهزیستی شهر مشهد تأکید کرد: «وجود کمپهای ترک اعتیاد غیرقانونی، مشاهده هرگونه کودک آزاری و همسرآزاری حتما از طریق تماس با اورژانس اجتماعی (123) به بهزیستی اطلاع داده شود.وی در ادامه خواستار افزایش تعامل مرکز بهداشت شهید جعفرزاده با مرکز سلامت روان بهزیستی شد و افزود:این افزایش همکاری میتواند منجر به اجرای جامع تر طرح غربالگری اوتیسم، بینایی و شنوایی و همچنین حل مشکل زنان باردار از طریق ارجاع آنها تحت حمایت بهزیستی به مراکز درمانی شود.

    
   رستمی بخشدار مرکزی مشهد مقدس نیز در ادامه جلسه گفت: طرح جمع آوری زباله ها و نخاله ها به تمامی روستاها ابلاغ شد. کاهش آمار سالک از اثرلات خوب این اتفاق است.
   بحث رسیدگی به معظل اعتیاد و فروش مواد مخدر از موارد دیگری بود که در این نشست مطرح شد و سرگرد شهرام باباپور مسئول اجتماعی و فرماندهی انتظامی مشهد مقدس در همین رابطه اظهار داشت: «سرکلانتریها به صورت تخصصی وارد بحث رسیدگی به مناطق حاشیه شهر شده اند: و در رابطه با بحث شناسایی مراکز فروش مواد مخدر به شدت نیازمند همکاری اطلاعاتی مردم هستیم. آنها میتوانند از طریق مراجعه به کلانتری محل اگر اطلاعاتی در این زمینه دارند در اختیار ما بگذارند.
   در ادامه جلسه نیز  آقای خوشنیت معاون سیاسی و امنیتی فرماندار مشهد، پس از صحبتهای ضمنی و شنیدن حرفهای حاضرین در جلسه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان کرد: به طور مشخص در رابطه با معظل دامداریها باید از طریق سازمان جهاد کشاورزی پیگیری شود و این سازمان با اطلاعاتی که در دست دارد بطور همه جانبه به رفع مشکل خواهند پرداخت و امیدوارین در آینده ای نزدیک با تعامل بیشتر کلیه نمایندگان ادارات و سازمانهایی که در جلسه حضور دارند نسبت به رفع معضلات و افزایش بهداشت عمومی و رضایتمندی شهروندان خواهیم رسید. 
    
    
   تعداد بازدید: 66
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • لینک های پرکابرد
  پورتال مشهد
  سایت 137
  نظارت و بازرسی شهرداری
  پایگاه خبری شهرداری
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,133,288
  تعداد بازدید امروز : 44
  تعداد بازدید دیروز : 1,522
  آخرین به روزرسانی : 1398/03/25 14:05
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  بلوار میرزا کوچک خان-نبش میرزاکوچک خان 15

  تلفن :05131294243
  فاکس :05131294286
  رایانامه :zone5@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه پنج شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد