•  
   منبع خبر : اداره روابط عمومی شهرداری منطقه5
   تعداد بازدید: 763
   کد: 154748
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۴/۱۹
   در سه ماهه بهار 97 صورت گرفت:

   شهردار منطقه5 مشهد مقدس از اجرای 13 مورد از آراء کمسیون ماده 100 مبنی بر قلع بنا در منطقه 5 خبر داد.

   مهندس فرهادیان یکی از اهدف و فعالیتهای اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری منطقه 5 مشهد را رسیدگی به امور متخلفان ساختمانی و ساخت و سازهای غیر مجاز و فاقد استحکام بنا و تکریم حقوق شهروندان بیان نمود.
   شهردار منطقه5 مشهد مقدس از اجرای 13 مورد از آراء کمسیون ماده 100 مبنی بر قلع بنا در منطقه 5 خبر داد.
   به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 : در سه ماهه بهار 97 صورت گرفت:مهندس فرهادیان یکی از اهدف و فعالیتهای اداره مهندسی و نظارت بر ساخت و سازهای شهرداری منطقه 5 مشهد را رسیدگی به امور متخلفان ساختمانی و ساخت و سازهای غیر مجاز و فاقد استحکام بنا و تکریم حقوق شهروندان بیان نمود.
   شهردار منطقه5  مشهد مقدس مهندس فرهادیان از اجرای 13 مورد از آراء کمسیون ماده 100 مبنی بر اجرای رای قلع بنا در منطقه 5  به دلیل عدم رعایت ضوابط شهری و شهرسازی و ساخت و سازهای غیر مجاز و فاقد استحکام بنا و تکریم حقوق شهروندان خبر داد.
    وی در ادامه به منظور جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرقانونی و بدون مجوز اظهار داشت : توجه به ساخت‌وسازهای اصولی و ضابطه‌مند بر اساس قوانین شهرسازی، همراه با حفظ کیفیت سیمای بصری شهر، این منطقه را بر آن داشته تا با قاطعیت بیشتر بر روند ساختمان‌سازی نظارت داشته و از تمامی توان قانونی برای تأمین امنیت و آسایش شهروندان استفاده کند.
   وی تصریح کرد: در صورت اطلاع از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز شامل طبقه مازاد، پیشروی طولی، مزاحمت و مشرفیت، خلاف ضابطه تراکمی و غیره به صورت جدی و قاطعانه با متخلفان برخورد خواهد شد.
   مهندس فرهادیان بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی و بدون مجوز تاکید  و بیان نمود: توجه به ساخت و سازهای اصولی و ضابطه‌مند براساس قوانین شهرسازی، همراه با حفظ کیفیت سیمای بصری شهر، این منطقه را بر آن داشته تا با قاطعیت بیشتر بر روند ساختمان‌سازی نظارت داشته و از تمامی توان قانونی برای تامین امنیت و آسایش شهروندان استفاده کند.
    وی در خاتمه با بیان اینکه با متخلفان ساختمانی برابر ماده 100 قانون شهرداری‌ها و ماده 543 قانون مجازات اسلامی با جدیت رفتار خواهد شد، تصریح کرد: احداث طبقه مازاد، پیشروی طولی و تبدیل کاربری پیلوت به مسکونی از اصلی‌ترین تخلفاتی بوده که منجر به اجرای رای قلع بنا در مورد آن‌ها شده است.و طبق قانون، مالکان اراضی و املاک واقع در محدوده شهر و حریم آن باید قبل از هرگونه تفکیک اراضی و اقدام به فعالیت ساختمانی از شهرداری مجوزهای لازم را اخذ نمایند، در غیراین صورت شهرداری می‌تواند از عملیات ساختمانی فاقد یا مغایر با پروانه احداث بنا، جلوگیری کند.
    
    
   تعداد بازدید: 763
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • لینک های پرکابرد
  پورتال مشهد
  سایت 137
  نظارت و بازرسی شهرداری
  پایگاه خبری شهرداری
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 2,059,607
  تعداد بازدید امروز : 598
  تعداد بازدید دیروز : 611
  آخرین به روزرسانی : 1397/09/25 16:23
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  بلوار میرزا کوچک خان-نبش میرزاکوچک خان 15

  تلفن :05131294243
  فاکس :05131294286
  رایانامه :zone5@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوا: پورتال منطقه پنج شهرداری مشهد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد